Bon energetyczny

Wójt Gminy Tarnowiec informuje, że od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. można składać wnioski o przyznanie bonu energetycznego. Zgodnie z przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody (w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 390 z późn. zm.)), nie przekraczają: 2 500 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1 700 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Od 01.01.2024 r. na terenie powiatu jasielskiego funkcjonuje cztery punkty, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna (NPP)oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie (NPO) i mediacja. Punkty te prowadzone są przez Okręgową Izbę Adwokacką, Okręgową Izbę Radców Prawnych z siedzibą w Rzeszowie oraz organizację pozarządową - Stowarzyszenie Sursum Corda z siedzibą w Nowym Sączu.

W dniu 8 lipca 2024r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Wójta Gminy Tarnowiec dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnowiec.

Sołectwo Roztoki od 2021 roku, bierze udział w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2021-2025. Udział w Programie jest możliwy, dzięki przyjęciu w dniu 28 kwietnia 2021 roku przez Gminę Tarnowiec Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Roztoki.

Kolejne drogi w naszej gminie zostały przebudowane.

Szkoła Podstawowa w Tarnowcu Złotą Szkołą NBP

Miło nam ogłosić, że Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu po raz czwarty znalazła się w gronie Złotych Szkół Narodowego Banku Polskiego oraz otrzymała nagrodę w wysokości 2000 zł, za najlepiej wykonane zadania IV edycji.

Matematyka na Zielono - Ekometody zwalczania komarów

Który to już raz patrząc na bzyczącego owada, zastanawiasz się, czy za chwilę staniesz się jego ofiarą? Każdy z nas widząc komara lub słysząc jego specyficzne „bzzz...” próbuje uniknąć ukąszenia, a metod jest wiele, ponieważ dla jednych takie spotkanie może skończyć się zwykłym bąblem, a dla innych dużą opuchlizną i bólem. Dlatego reakcją naturalną człowieka, który udaje się na łono natury, będzie zabezpieczenie się przed tymi owadami w odpowiednie preparaty zwalczające je.

Ogłoszenie w sprawie odbioru folii rolniczych

Odbiór odpadów z folii rolniczych: czarnych i czarno-białych, folii po sianokiszonce biała/zielona, folii tunelowej oraz worków po nawozach oraz typu Big Bag

Odbiór odpadów wielkogabarytowych i elektrosprzętu
Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że odpady wielkogabarytowe, opony od samochodów osobowych i elektrosprzęt będą odbierane od mieszkańców w miesiącu lipcu zgodnie z poniższym harmonogramem.

Matematyczna anatomia drzewa

Realizując projekt „Matematyka na zielono” we współpracy z Fundacją mBanku, uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w lekcjach matematyki przeprowadzonych w terenie. W słoneczny dzień udali się do parku szkolnego, aby sprawdzić, CZY OBSERWOWANIE DRZEW JEST CIEKAWE?