W dniu 8 lipca 2024r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Wójta Gminy Tarnowiec dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnowiec.

Sołectwo Roztoki od 2021 roku, bierze udział w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2021-2025. Udział w Programie jest możliwy, dzięki przyjęciu w dniu 28 kwietnia 2021 roku przez Gminę Tarnowiec Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Roztoki.

Kolejne drogi w naszej gminie zostały przebudowane.

Szkoła Podstawowa w Tarnowcu Złotą Szkołą NBP

Miło nam ogłosić, że Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu po raz czwarty znalazła się w gronie Złotych Szkół Narodowego Banku Polskiego oraz otrzymała nagrodę w wysokości 2000 zł, za najlepiej wykonane zadania IV edycji.

Matematyka na Zielono - Ekometody zwalczania komarów

Który to już raz patrząc na bzyczącego owada, zastanawiasz się, czy za chwilę staniesz się jego ofiarą? Każdy z nas widząc komara lub słysząc jego specyficzne „bzzz...” próbuje uniknąć ukąszenia, a metod jest wiele, ponieważ dla jednych takie spotkanie może skończyć się zwykłym bąblem, a dla innych dużą opuchlizną i bólem. Dlatego reakcją naturalną człowieka, który udaje się na łono natury, będzie zabezpieczenie się przed tymi owadami w odpowiednie preparaty zwalczające je.

Ogłoszenie w sprawie odbioru folii rolniczych

Odbiór odpadów z folii rolniczych: czarnych i czarno-białych, folii po sianokiszonce biała/zielona, folii tunelowej oraz worków po nawozach oraz typu Big Bag

Odbiór odpadów wielkogabarytowych i elektrosprzętu
Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o. o. informuje, że odpady wielkogabarytowe, opony od samochodów osobowych i elektrosprzęt będą odbierane od mieszkańców w miesiącu lipcu zgodnie z poniższym harmonogramem.

Matematyczna anatomia drzewa

Realizując projekt „Matematyka na zielono” we współpracy z Fundacją mBanku, uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w lekcjach matematyki przeprowadzonych w terenie. W słoneczny dzień udali się do parku szkolnego, aby sprawdzić, CZY OBSERWOWANIE DRZEW JEST CIEKAWE?

Matematyka na zielono - wizyta w centrum edukacji ekologicznej

28 maja br. uczniowie klas piątych i szóstych wybrali się do bazy edukacyjnej Centrum Edukacji Ekologicznej (CEE) Nadleśnictwa Kołaczyce, by w ramach projektu „Matematyka na zielono” realizowanego we współpracy z mFundacją mBanku zapoznać się z matematycznym wymiarem lasu.

Czytanie na Polanie w Dworskim Parku

Rok temu czytali uczniowie 3 klas, ale obiecaliśmy sobie, że za rok będzie nas więcej czytało w ramach Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie”, która realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Głównym założeniem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. I tak się stało…