W sobotę 16.09.2023r jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Tarnowiec powitały używany lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy zakupiony dla OSP w Roztokach.

Samochód z napędem 4x4 na podwoziu Volkswagen Amarok z 2014 roku przystosowany do działania w trudnym terenie. Oprócz napędu na dwie osie posiada również reduktor, blokadę tylnego mostu oraz wyciągarkę elektryczną o uciągu 5300 kg. Na ten moment to jedyny tego typu pojazd na terenie naszej gminy. Samochód dostarczyła firma Munio-cars której siedziba znajduje się w Świętoszówce.

Dzięki pozyskaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 47 tyś zł i wkładzie z Gminy Tarnowiec w wysokości 70tyś zł, udało się odmłodzić tabor samochodowy druhów w Roztokach.

Poprawa warunków pracy strażaków jest ważnym krokiem w kierunku zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa publicznego dla mieszkańców gminy. Ochotnicze straże pożarne z pasją i poświęceniem realizują zadania w zakresie ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska podczas pożarów, klęsk żywiołowych i innych zagrożeń, a skuteczność ich działania uzależniona jest w dużym stopniu od sprzętu, jakim dysponują.

Podziękowania dla poseł Marii Kurowskiej za aktywne włączenie się w pomoc przy pozyskaniu środków z Funduszu.