Klub Małego Gaduły to profilaktyczne zajęcia grupowe, których celem jest wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy u dzieci, rozbudzenie ciekawości aktywnością słowną oraz zwiększenie możliwości poprawnego opanowania języka przez dzieci. Program zajęć obejmuje zabawy fonacyjne, oddechowe, słuchowe oraz ćwiczenia sprawności aparatu artykulacyjnego. Zajęcia to przede wszystkim gry i zabawy logopedyczne i logorytmiczne dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, aktywizujące procesy mowy przyczyniających się do rozwoju społecznego dzieci biorących w nich udział.

Zajęcia odbywają się we czwartki o godz. 15:30

Szczegóły i informacje: (13) 425-55-56

Zumba

Zespół Tarnina

Zajęcia z robotyki z elementami programowania to fascynujące lekcje, które odbywają się w każdy poniedziałek o 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu. To doskonała okazja dla dzieci w wieku od 6 lat, aby zgłębić tajniki robotyki i programowania.

Podczas tych zajęć korzystamy z zaawansowanych zestawów, takich jak LEGO Boost, LEGO Mindstorms i LEGO Technic. To nowoczesne narzędzia, które pozwalają dzieciom eksplorować świat technologii, inżynierii i programowania w sposób zabawny i interaktywny.

Podczas zajęć dzieci uczą się tworzyć własne roboty, programować je do wykonywania różnorodnych zadań i eksperymentować z różnymi sensorycznymi i mechanicznymi komponentami. Wykorzystując kreatywność i logiczne myślenie, uczestnicy rozwijają umiejętności problem-solving, zdobywają wiedzę z dziedziny nauk ścisłych oraz zyskują cenne umiejętności w zakresie programowania.

Nasze zajęcia z robotyki z elementami programowania promują współpracę, kreatywność i rozwiązywanie problemów w grupie. Dzieci mają okazję do budowy różnych rodzajów robotów, takich jak autonomiczne pojazdy, roboty tańczące, czy roboty wykonujące konkretne zadania, co rozwija ich zdolności inżynieryjne i rozwijają pasję do nauk ścisłych.

Zajęcia prowadzone są przez instruktora, który pomaga uczestnikom osiągnąć swoje cele i rozwijać umiejętności techniczne oraz logiczne. To świetna okazja dla dzieci, by odkrywać fascynujący świat robotyki i programowania w przyjaznym i zachęcającym środowisku.

Zapisy i informacje: (13) 425-55-56

 

Joga

W Gminnym Ośrodku Kultury od 2023 prowadzimy zajęcia ruchowe dla osób starszych.
To proste ćwiczenia gimnastyczne, mające na celu zachowanie ogólnej sprawności i kondycji seniorów. Program dostosowywany jest do aktualnego stanu zdrowia każdego uczestnika a prowadzący bierze pod uwagę ewentualne ograniczenia motoryczne.

Oprócz ćwiczeń to także okazja do spotkania się w gronie rówieśników i spędzenia wspólnie aktywnie czasu.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17:00.
Szczegółowe informacje: (13) 425-55-56

Nasze zajęcia z podstaw jazdy na rolkach to idealne miejsce dla każdego kto chce poprawnie i bezpiecznie nauczyć się jeździć oraz wesoło i aktywnie spędzić swój czas na świeżym powietrzu. Począwszy od pierwszych kroków, przez bezpieczne hamowanie po jazdę slalomem między grzybkami – cały czas pod czujnym okiem instruktora, który dostosowuje program i zajęcia do umiejętności grupy.

Nieocenionym atutem tego sportu jest to, że angażuje on praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała, dzięki czemu działa ogólnorozwojowo oraz pomaga ćwiczyć równowagę. Jazda na rolkach jest także idealnym treningiem przygotowującym nas do uprawiania sportów zimowych.
Technicznie prawidłowa jazda to nie tylko kwestia poprawienia motoryki ale także zwiększenie żywotności sprzętu, który mamy – wolniejsze zużycie kółek, łożysk itp.

Od wiosny do wczesnej jesieni szkolimy się na wyasfaltowanej części stadionu sportowego w Tarnowcu a kiedy przychodzą jesienne deszcze i zimowe miesiące przenosimy się na halę sportową do SP w Tarnowcu aby móc cały rok korzystać z uroków rolek :) W okresie wakacyjnym jeździmy do Jasła na tor rolkowy zlokalizowany na MOSiR w Jaśle - tam można spróbować swoich sił i kondycji na dłuższym dystansie.

Zapisy prowadzimy początkiem nowego roku szkolnego i rozpoczynamy wspólną przygodę z dyscypliną, która może być z powodzeniem uprawiana przez całą rodzinę.

Zajęcie odbywają się we środy o godzinie 16:00.
Szczegóły i informacje: (13) 425-55-56

Nauka gry na gitarze i pianinie

Akrobatyka jest podstawą każdej dyscypliny sportowej. Jest świetnym przygotowaniem do uprawiania sportu, ale także uzupełnieniem treningu niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej. Doskonale rozwija i poprawia sprawność fizyczną i wszystkie zdolności motoryczne min: siłę, gibkość, skoczność, szybkość, wydolność, koordynacje ruchową. Dba o ogólny wszechstronny rozwój całego ciała.

Rozwijaj nie tylko ciało, ale tez umysł:
• uczy pokonywania własnych słabości, jednocześnie kształtując silny charakter co jest niezbędne
w codziennym życiu,
• umiejętne i ponadprzeciętne zdolności i władanie własnym ciałem dodaje pewności siebie, poprawia samopoczucie, samoocenę i niezwykle pomaga pokonywać przeszkody pojawiające się
w życiu.
• uczy współpracy w grupie, konsekwencji w dążeniu do celu oraz satysfakcji z sukcesów własnych jak również tych osiąganych przez kolegów i koleżanki.

Zajęcia prowadzi instruktor gimnastyki akrobatycznej z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą w tej dyscyplinie.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 16:00.

Szczegóły i informacje: (13) 425-55-56

Język Angielski