KGW w Nowym Gliniku zostało założone w 1948 roku. Przez okres funkcjonowania członkinie KGW aktywnie działały na rzecz miejscowej społeczności, jak również dzieci, zwłaszcza potrzebujących szczególnej pomocy.

Działający w latach osiemdziesiątych zespół ludowy „Gliniczanie”, cieszył się ogromna sympatią wszędzie tam, gdzie przedstawiał obrzęd weselny.
Od kilku lat członkinie KGW przygotowują wieńce na Święto Matki Bożej Zielnej. Uczestniczą także w dożynkach gminnych, spotkaniach towarzyskich organizowanych przez KGW z terenu gminy.

Od momentu oddania do użytku w 2002 roku domu ludowego w Nowym Gliniku członkinie KGW organizowały imprezy towarzyskie. Dochód z nich przeznaczany był na potrzeby miejscowości m.in. Kościoła. Były tez współorganizatorkami wielu spotkań i imprez okolicznościowych. Członkinie KGW zajmują się wypożyczaniem sprzętu kuchennego i naczyń na wesela i imprezy. W styczniu 2010 roku wraz z Radą Sołecką zorganizowały parafialny opłatek dla ludzi starszych i samotnych. W lipcu 2010 r członkinie KGW uczestniczyły w Święcie Pieroga.

Zarząd:

  1. Zofia Lawera – przewodnicząca
  2. Bożena Marek
  3. Barbara Wokurka
  4. Władysława Chochołek
  5. Lucyna Grochowska
  6. Wiesława Lepucka