9 marca w Łubnie Opacym świętowaliśmy Gminny Dzień Kobiet.

Sobotnią imprezę otworzył Bartłomiej Smyka - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu witając wszystkich zgromadzonych.
Kolejno głos zabrała Stanisława Kobak - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łubnie, która przywitała zaproszonych gości oraz wszystkich, którzy przybyli aby wspólnie świętować.
Wójt Gminy Tarnowiec złożyła serdeczne życzenia wszystkim kobietom, podziękowała za trud pracy włożony w przygotowanie spotkania oraz życzyła wszystkim udanej zabawy.
Głos zabrali również: Radna Gminy Tarnowiec Teresa Grzesik, Proboszcz ks. Józef Stepanko, Irena Soboń – którzy złożyli życzenia i serdeczne podziękowania dla organizatorów.

Po występach zespołów działających przy GOK - Dworzanie, Potakowianki oraz Kapela Tarnowcoki, mieliśmy również moment refleksji i emocji. Pożegnaliśmy członka Kapeli Tarnowcoki, Stefana Pasterczyka, który przeszedł na muzyczną emeryturę, składając mu serdeczne życzenia i podziękowania. Jego wkład i talent zostaną zawsze docenione przez społeczność lokalną. Jednocześnie serdecznie przywitaliśmy w szeregach zespołu jego zastępczynię - Ewę Faryj. Ta zmiana w składzie zespołu przyniosła nowe barwy i energię, co mogliśmy poczuć już podczas jej pierwszego występu.

Serdecznie dziękujemy za ogrom pracy, jaki włożyły Panie z KGW Łubno Szlacheckie i Opace. Ich zaangażowanie i wysiłek przyczyniły się do stworzenia wspaniałej atmosfery podczas Gminnego Dnia Kobiet