W sobotę 24 lipca na placu przy dawnej szkole w Potakówce odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Społeczności Wiejskiej, OSP w Potakówce, KGW Potakówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

Piknik rozpoczął dyrektor GOK Pan Bartłomiej Smyka witając wszystkich przybyłych. Kolejno głos zabrała Pani Dorota Woźniak, pełniąca funkcję prezesa Stowarzyszenia oraz OSP Potakówka przybliżając ideę pikniku, sponsorów wydarzenia oraz jakie atrakcje czekają na wszystkich obecnych.

Po zakończeniu części oficjalnej na scenie prezentowały się ludowe zespoły śpiewacze. Jako pierwsi wystąpili Dworzanie z Łubna, kolejno Potakowianki z Potakówki oraz Kamratki z Turaszówki.
Pomiędzy występami zespołów animacje i gry sprawnościowe dla najmłodszych prowadził Pan Adam Berkowicz. Wszystkie dzieci niezależnie od wieku bardzo wesoło i aktywnie spędziły czas. Oprócz animacji na terenie pikniku czekały na nie dmuchane zamki, kącik malowania twarzy i wata cukrowa.

Swoją twórczością podzieliła się ze wszystkimi Pani Anna Janicka odczytując przygotowany przez siebie wiersz, a dwie młode artystki - Anita Sajdak i Milena Malik - zaśpiewały i zagrały na organach kilka popularnych przebojów z ostatnich lat.

Wieczorną zabawę ogrodową do późnych godzin poprowadził Dj Jaro.

Podczas pikniku prowadzona była loteria fantowa, każdy mógł kupić także do jedzenia proziaki, pierogi, chleb ze smalcem, kiełbaski i wiele innych potraw i przekąsek przygotowanych przez Panie z KGW oraz osoby zaangażowane w imprezę.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się aktywnie do organizacji pikniku oraz mieszkańcom za liczne przybycie i wspólną zabawę!