Za nami kolejne 2 tygodnie wakacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarnowcu! :)

20 lipca udaliśmy się na rodzinną wycieczkę do Parku Historycznego w Brzezóvce koło Kolbuszowej. Spacerując wzdłuż alejek mających ponad 500 metrów długości uczestnicy spotkali na swej drodze makiety dinozaurów, krokodyli i innych zwierząt. Ciekawe historyczne postaci jak np. legionista rzymski z czasów rozkwitu imperium czy pirat pilnujący skrzyni skarbów, a to tylko niektóre z atrakcji które czekały na dzieci.

21 lipca w GOK odbyły się warsztaty ceramiczne. Ozdoby, figurki, miseczki i wiele innych – każdy wg własnego pomysłu i wyobraźni tworzył z gliny niepowtarzalne kształty. Niewątpliwą atrakcją było koło garncarskie gdzie przy pomocy prowadzących, metodą toczenia najmłodsi sami mogli wykonać naczynia.

22 lipca to dzień warsztatów kulinarnych. Szaszłyki z owoców, które były przewodnim tematem zajęć okazały się nie tylko zdrowym posiłkiem ale i bardzo kreatywnym zajęciem. Własnoręcznie wycinane kształty z owoców oraz użycie foremek do ciastek dostarczyły wiele radości i sprawiły, że każdy wykonał deser wg własnego pomysłu.

26 lipca rodziny z dziećmi zdobyły kolejny szczyt Korony Beskidu Niskiego. Tym razem wędrowaliśmy na Łysą Górę nad Kątami (641 m. n.p.m). Piękna pogoda, malownicze widoki oraz serdeczna atmosfera sprawiły, że wszyscy aktywnie i wesoło spędzili dzień. Każdy kolejny zdobyty szczyt to o krok bliżej do zdobycia odznaki! :)