Już po raz piaty na stadionie sportowym w Tarnowcu odbył się Festiwal Smaków Regionalnych - Pierogi który przyciągną rzesze miłośników tradycyjnych i regionalnych smaków. Podczas dwudniowej imprezy można było uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach skierowanych do wszystkich grup wiekowych.

Tradycyjnie już pierwszy dzień festiwalu upłyną w rockowych klimatach. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Humanoid z Jasła, Reggeneracja z Ustrzyk Dolnych wraz z jasielskim raperem DPD, oraz gwiazda wieczoru Afera Blues Group z Jasła. Rzeszowska grupa Lumen Noctis przedstawiła widowiskowy spektakl ognia. Świetną zabawę pod gwiazdami poprowadził do późnych godzin nocnych DJ Błażej.

Niedziela była Świętem Pierogów. Na przybyłych gości czekały oprócz tradycyjnych ruskich, nowe smaki pierogów, m.in.: z kaszą gryczaną, pieczarkami i mięsem, w cieście pietruszkowym; ze szpinakiem i mięsem, ruskie z miętą, z brokułem i mięsem drobiowym, z kasza jaglaną, ziemniakami i serem oraz wiele innych. Delektowanie się różnymi smakami umilały występy artystyczne. Można było posłuchać zespołów: Tarnina, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu, Kapeli Kamfinioki, zespołu Potakowianki oraz nowo powstałej Kapeli Tarnowcoki dla której był to debiut sceniczny. Gościnnie wystąpił zespół pieśni i tańca z Partnerskiej Gminy Zlata Bana ze Słowacji. Podczas Festiwalu odbyły się Konkursy, najważniejszym był Konkurs na Najlepsze Pierogi 2013 roku. Konkurs przeznaczony był dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Tarnowiec. Wygrały pierogi z kaszą gryczaną, pieczarkami i mięsem, w cieście pietruszkowym, które przygotowały Panie z Koła Gospodyń z Roztok. Najładniejszym stoiskiem okazało się stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Potakówki. Konkursami, które wzbudziły najwięcej emocji były Konkursy Lepienia i Jedzenia Pierogów na czas. W Lepieniu najlepszy okazał się Pan Stanisław Szymbara z Jedlicza. Królem w Jedzeniu został Pan Stefan Jasłowski. Nowością tegorocznego Festiwalu był Pokaz Ginących Zawodów, w wykonaniu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Beskid Zielony”. Nie zabrakło lokalnych rękodzielników i wystawców. Dla najmłodszych czekał kolorowy pociąg, ściana wspinaczkowa, suchy basen. Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki, który zgromadził na płycie stadionu tysiące fanów. Na zakończenie Festiwalu odbyła się zabawa ogrodowa z zespołem Orion.

{jb_greenbox}Organizatorzy składają serdeczne podziękowania tegorocznym sponsorom, którymi byli:
SPONSOR STRATEGICZNY – GAMESA ENERGIA POLSKA sp. z.o.o
BANK SPÓŁDZIELCZY W BIECZU O/TARNOWIEC
KAZIMIERZ KOZICKI – POLBOX
KSIĘGARNIA U JACKA
RENOMA – TADEUSZ DZIĘGLEWICZ
ERKO CZELUŚNICA – MACIEJ PĘTLAK
ŁUKASZ RAK – STUDIO FOTOGRAFICZNE
TARNOWIECKA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA – BIESIADA
SKLEP OLA - UMIESZCZ{/jb_greenbox}

{jb_camera}Galeria zdjęć I dzień Festiwalu{/jb_camera}

{jb_camera}Galeria zdjęć II dzień Festiwalu{/jb_camera}