Rzesze miłośników tradycyjnych, regionalnych smaków przybyły 25-26 sierpnia br. do Tarnowca, na IV Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi. Pierwszy dzień Festiwalu miał charakter rockowy. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Humanoid, New Gephard oraz gwiazda wieczoru zespół Closterkeller. Sobotni wieczór zakończył się dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził DJ Błażej.

- Galeria zdjęć z pierwszego dnia Festiwalu

Drugiego dnia Festiwalu królowały pierogi. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały w tym roku 48 tyś. pierogów o rożnych smakach. Na pięknie przygotowanych stoiskach spotkać można było pierogi: ruskie, z kapustą, z bobem, owocowe, z mięsem i grzybami, z serem i tymiankiem. Smakosze pierogów zachwycali się każdym ich rodzajem. Oprócz pierogów skosztować można było ciasta, kołacze, chleb ze smalcem i wiele innych regionalnych potraw. Ich degustacji towarzyszyły występy zespołów. Swoją całoroczną prace zaprezentowały zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu: zespół taneczny pod kierownictwem Pani Doroty Dudys-Stasik oraz zespół wokalny Tarnina, prowadzony przez Panią Martę Kapałę. Na tegorocznym Festiwalu rozdano wiele nagród w licznych konkursach. Najważniejszym był Konkurs na Najlepsze Pierogi 2012. Konkurs wygrało KGW z Roztok, drugie miejsce KGW Umieszcz, trzecie zaś KGW Potakówka.

Wiele emocji i zainteresowania wzbudził Konkurs Jedzenia Pierogów na czas. W konkursie udział wzięło 7 Panów. Tytuł Mistrza obronił Artur Michalski z Umieszcza, który w ciągu 2 minut i 30 sekund zjadł 30 pierogów Gospodynie zmierzyły się w Konkursie Lepienia Pierogów na czas. Najlepszą okazała się Pani Ewa Styś z Umieszcza, która ulepiła najwięcej pierogów w podanym czasie.

Gwiazdą drugiego dnia Festiwalu był zespół Papa D, powstały w latach 80 a cieszący się nadal ogromną popularnością. Na zakończenie odbyła się zabawa ogrodowa z zespołem Orion.

- Galeria zdjęć z drugiego dnia Festiwalu

Dziękujemy sponsorom:

Bank Spółdzielczy w Bieczu oddział Tarnowiec,

Jan Czubik,

Jan Bugała Firma Usługi projektowe, kosztorysowanie i nadzory inwestorskie Jasło,

Kazimierz Kozicki,

Piotr Konopacki,

Erko Czeluśnica,

Renoma – Tadeusz Dzieglewicz,

Księgarnia u Jacka

Łukasz Rak – Studio Fotografii,

Sima Tarnowiec,

Hotel Perła,

Kino Helios Rzeszów,

Angelus Tarnowiec,

Resgraph – materiały szkolno-biurowe,

EuroCash Tarnów,

Ewelina Świątek – Zakład Kosmetyczny Tarnowiec,

Magdalena Ornalik – Zakład Fryzjerski Tarnowiec.