Bardzo Serdecznie dziękujemy Panu Mieczysławowi Fabrowi, który przekazał swoje bogate zbiory związane między innymi z folklorem i muzyką ludową regionu na rzecz Gminnego Ośrodka Kultury W Tarnowcu.

Jest to niesłychanie cenny dar i trudno znaleźć słowa aby wyrazić naszą wdzięczność.
Bardzo Dziękujemy!

Mieczysław Andrzej Faber pochodzi z Potakówki, dyrygent i skrzypek. Ukończył warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), gdzie wykładał w latach 1972-1976. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrygenta Stołecznej Orkiestry Kameralnej, z którą koncertował w Polsce i za granicą. Dokonał nagrań muzyki polskiej m.in. dla radia i telewizji w Kopenhadze. Dyrygował chórami w Teatrze Narodowym, Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego oraz w warszawskich szkołach muzycznych.

Skomponował utwory na skrzypce, flet solo, duety fletowe, pieśni, kolędy, pastorałki i piosenki. Założył stuosobową orkiestrę mandolinową Juno-Wars. która zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Euro-Treff w Niemczech. Ponadto opracował nowatorski podręcznik do nauki gry na mandolinie i mandoli, a także wydał śpiewnik pl. „Do niebieskich pował”.