10 czerwca 2022 r. Na Stadionie Piłkarsko – Lekkoatletycznym w Czeluśnicy odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych z Terenu Gminy Tarnowiec. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. Na dwóch boiskach rywalizowali uczniowie z klas 8 i młodszych oraz klas 4 i młodszych, w sumie 112 zawodników.

Po przywitaniu wszystkich zebranych przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu Bartłomieja Smykę oraz Przewodniczącego Rady Gminy Michała Dłuskiego głos zabrał prezes LKS Czeluśnica Kazimierz Kozicki. Następnie Jarosław Muzyka – główny koordynator piątkowego turnieju – przypomniał drużynom zasady oraz przedstawił harmonogram rozgrywek.

W grupie młodszej wystartowało 5 drużyn. Po rozegraniu meczów systemem „każdy z każdym” najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Umieszcza, która pewnie wygrała wszystkie 4 mecze.

Do rywalizacji w grupie starszej przystąpiło 9 drużyn. Losowanie wyłoniło 2 grupy 5-zespołowe i 4-zespołowe. W grupie A najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa z Łubna Szlacheckiego, natomiast w grupie B Szkoła Podstawowa z Roztok. Na miejscach premiowanych grą o 3 miejsce znalazły się szkoły z Nowego Glinika i Tarnowca. W „małym finale” w regulaminowym czasie gry, który wynosił 12 minut padł wynik 1-1. Emocjonująca seria rzutów karnych dała zwycięstwo Szkole Podstawowej z Tarnowca. W finale Roztoki potwierdziły swoją świetną grę od początku zawodów i pokonały Łubno Szlacheckie 2-1.

Tabele:
4 klasa i młodsi

 1. NZSP Umieszcz

 2. NZSP Łajsce

 3. NZSP Nowy Glinik

 4. SP Łubno Szlacheckie

 5. SP Tarnowiec

8 klasa i młodsi

 1. NZSP Roztoki

 2. SP Łubno Szlacheckie

 3. SP Tarnowiec

 4. NZSP Nowy Glinik

 5. NZSP Czeluśnica

 6. NZSP Wrocanka

 7. NZSP Umieszcz

 8. SP Łubno Szlacheckie

 9. NZSP Glinik Polski

 

Organizatorami turnieju byli Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu, Niepubliczny Zespół Szkolno Przedszkolny w Umieszczu oraz Ludowy Klub Sportowy w Czeluśnicy.

Dziękujemy wszystkim za udział, postawę fair play na boisku i gratulujemy zwycięskim drużynom!