Zaproszenie na bezpłatne spotkanie szkoleniowe on-line

„Wapnowanie - gleba i plony naturalnie lepsze”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne spotkanie szkoleniowe on-line pt. „Wapnowanie - gleba i plony naturalnie lepsze”, które w tym roku odbędzie się w formule on-line w dniu 22 czerwca 2021 r. Nie spotkamy się osobiście, ale bynajmniej nie zabraknie interakcji. Każdy uczestnik będzie miał możliwość dołączenia do dyskusji i zadawania pytań naszym prelegentom.

Wapnowanie gleb to jeden z ważniejszych lecz często pomijanych zabiegów agrotechnicznych. Mimo, że znana jest dobroczynna rola wapienia, to nadal polskie gleby w przewadze odznaczają się za niskim odczynem. Oznacza to, że powinniśmy wykorzystać każdy moment na wysiew nawozu wapiennego. Wapnowanie istotnie wpływa na właściwości fizyczne i chemiczne gleby, a także zwiększa przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny oraz istotnie wpływa na ograniczenie suszy.

Spotkanie poświęcone będzie wpływowi wapnowania na budowę próchnicy i zachowanie żyzności gleb. Wykład wygłosi prof. Stanisław Pietr z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Porozmawiamy również na temat wapnowania na słomę - jak poprawnie je wykonywać, dlaczego jest tak istotne? Naszym gościem będzie również Andrzej Gmiąt, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Brzesku, którego wykład dedykowany będzie systemom rozwoju rolnictwa europejskiego w XXI wieku, zgodnym z obowiązującym Europejskim Zielonym Ładem.

Szkolenie jest bezpłatne i skierowane do środowiska rolniczego oraz wszystkich chętnych zainteresowanych tematyką spotkania.

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie internetowej www.czatkowice.pl W załączniku przesyłamy program oraz zachęcamy do rejestracji. Osobą do kontaktu jest Pani Agnieszka Cupiał - Rzecznik Prasowy, kom. 885-556-633.

Plakat