Inforujemy, że Departament Analiz i Nadzoru MSWiA rozpoczął nabór projektów w ramach krajowych eliminacji do corocznego konkursu Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA - European Crime Prevention Award) organizowanego przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości nt. „bezpieczny dom w bezpiecznym społeczeństwie, poprzez prewencję, prewencję kryminalną i sprawiedliwość naprawczą".

Projekt ubiegający się o dofinansowanie europejskie, powinien zgodnie z regulaminem Konkursu spełniać następujące kryteria:

  1. dotyczyć zapobiegania i/lub ograniczania przestępczości lub poczucia zagrożenia, mieszcząc się w ramach tematu konkursu ECPA,
  2. zostać uprzednio poddany ewaluacji, która wskazuje, iż wszystkie bądź większość jego celów została osiągnięta,
  3. być innowacyjny, oparty na nowym podejściu i trafnie dobranych metodach, o ile jest to możliwe,
  4. opierać się na współpracy pomiędzy różnymi podmiotami, jeśli jest to możliwe,
  5. dawać możliwość powielenia i zastosowania przez różne podmioty Państw Członkowskich Unii Europejskiej.

W związku z powyższym, proszę o rozpowszechnienie informacji o organizowanym konkursie wszystkim organizacjom zainteresowanym problematyką prewencyjną np. wspólnotom mieszkaniowym, organizacjom młodzieżowym.

Informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym, znajdują się na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie www.rzeszow.uw.gov.pl/razembezpieczniei/ .

Opracowane Projekty należy przesyłać w formie papierowej na adres: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpacki Urząd Wojewódzki, ul. Grunwaldzka 15, 35 - 959 Rzeszów (z dopiskiem ECPA) oraz w wersji elektronicznej (skan) na adres e-maił: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 1 września 2010 r.