Cannot find brzezowka/srebro subfolder inside /jbip/images/stories/brzezowka/srebro/ folder.
Admiror Gallery: 5.2.0
Server OS:IdeaWebServer/3.0.0 (like Apache)
Client OS:Unknown
PHP:7.4.19

Srebro dla Przedszkolaków z Brzezówki

na VI Wojewódzkiej Sportowej Olimpiadzie

„PRZEDSZKOLADZIE”


Oddział „0” przy Szkole Podstawowej w Brzezówce w dniu 11 czerwca 2008 r. wziął udział w VI Wojewódzkiej Sportowej Olimpiadzie „PRZEDSZKOLADZIE” która odbyła się na hali sportowej „Podpromie” w Rzeszowie.

W olimpiadzie wzięło udział 245 zawodników z  49 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego. Kibicowało im przeszło 1000 przedszkolaków i ich rodziców.

Wystartowaliśmy z nr 23 na transparencie i koszulkach naszych małych zawodników. Dzieciaki prezentowały się pięknie: jednakowe stroje sportowe i ogromny zapał do współzawodnictwa. Pojechali z nami kibice z  Brzezówki zaopatrzeni w gadżety do dopingu typu trąbki, flagi i chusty. Atmosfera na trybunach i wśród zawodników była gorąca.

Dopingowali nam i oklaskiwali zaproszeni goście: Podkarpacki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz sponsorzy: Bank Pekao S.A. i PZU S.A.

Całą imprezę rozpoczęło wciągnięcie flagi na maszt, zapalenie znicza olimpijskiego oraz uroczysty przemarsz  wszystkich zawodników w rytm grany przez orkiestrę dętą.

Przedszkolaki z Brzezówki w osobach: Natalka Maciejczyk, Natalka Dziura, Gabrysia Różycka, Łukasz Lepucki i Asia Kwiecińska wystartowali w pięciu konkurencjach sportowych. Były to: bieg płaski na 40 m, skok w dal z miejsca, rzut piłką ciężką na odległość, rzut woreczkiem do celu  bieg w slalomie. Najlepsza okazała się Gabrysia Różycka, która w biegu slalomem zajęła drugie miejsce i przywiozła  do Brzezówki srebrny medal.

Pod koniec imprezy występy zespołów artystycznych i wspólna zabawa.Następnie  rozdanie  oczekiwanych  przez wszystkich przedszkolaków nagród, upominków  i dyplomów  oraz radość z  przeżytej fantastycznej przygody.


        Brawa dla naszych reprezentantów!