OSP w Tarnowcu serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom  Tarnowca za ciepłe i szczodre przyjęcie nas w swych domach gdy końcem ubiegłego roku odwiedziliśmy Was z życzeniami i naszymi kalendarzami. Kolejny już raz mieszkańcy naszej miejscowości udowodnili że pomimo kryzysu i ogólnego braku pieniążków zawsze znajdą nie tylko dobre słowo ale i odpowiednią kwotę pieniędzy dla naszej straży.

Jak to często powtarzała pszczółka Maja. Stare przysłowie pszczół mówi "Nie daje ten co może, a ten co chce". Tak się składa że w Tarnowcu to właściwie wszyscy "chcieli dawać" Najbardziej wzruszające jest to że nawet ci którzy właściwie powinni oczekiwać jakiejś finansowej pomocy chętnie ofiarowali za kalendarz i życzenia kilka złotych.

Szanowni Państwo. Zebraliśmy dzięki Waszej hojności 2000zł. Natychmiast na następny dzień po zbiórce zamówiliśmy w zakładzie Pana Kani w Umieszczu nowe szafki na nasze mundury koszarowe i bojowe. Dotychczas mundury wisiały na starych i małych wieszakach na których nie było odpowiedniego przewiewu,przez co często długo pozostawały mokre i wymagały dosuszania. Teraz dzięki tym szafkom łatwiej będzie utrzymać je w odpowiednim stanie. Kilka dni temu szafki zostały dostarczone i zamontowane w remizie. Teraz każdy mundur ma swoje miejsce i do każdego munduru zostaną "przypisani" konkretni strażacy. Ma to tym bardziej znaczenie że na 18-tu najczęściej wyjeżdżających do różnych zdarzeń strażaków jest tylko 8 kompletów mundurów. W tej sytuacji gdy zawsze musi być gotowych do wyjazdu 6 kompletów ubrań, do prania i suszenia możemy brać tylko po dwa komplety. Jednocześnie zapewniamy że wszystkie sugestie co do wyglądu kalendarzy na przyszłość postaramy się uwzględnić. Jednocześnie pragniemy przeprosić tych wszystkich do których z różnych względów nie dotarliśmy i obiecujemy poprawę. Poza szafkami jednostka nasza wzbogaciła się o nową torbę ratownictwa medycznego typu OSP R-1. W grudniu ub. roku zwróciliśmy się z prośbą do KRUS-u o pomoc finansową lub rzeczową dla naszej jednostki. Prośba nasza została spełniona niemal błyskawicznie. Kilka dni temu odebraliśmy nową i w pełni wyposażoną torbę. Dzięki hojności jasielskiego KRUS-u przybył nam następny bardzo ważny element wyposażenia samochodu ratownictwa technicznego. W chwili gdy dojdzie do zakupu tego samochodu będziemy mieli już gotowe wyposażenie.

Aleksander Radoń

image005.jpgimage002.jpgimage003.jpgimage001.jpgimage007.jpgimage004.jpgimage006.jpg