Uczniowie z Umieszcza nie marnują żadnej okazji do aktywnego spędzania czasu wolnego. Chętnie biorą udział w przeróżnych inicjatywach czego dowodem jest obecność sporej części dzieci i młodzieży  na zorganizowanych zawodach rowerowych w sobotnie dopołudnie 21 września na „Podlesiu” w Umieszczu.

Impreza ta odbyła się dzięki współpracy nauczycielek wychowania fizycznego z lokalnymi działaczami.

Regulamin zawodów przewidywał udział zawodników w wieku od 0 do 15 lat.

Oto szczegółowa klasyfikacja najlepszych zawodników:

• Jedyną i najszybszą dziewczynką z rocznika 2009 była Madzia Kania
  • Najmłodszym uczestnikiem był Pawełek Ryżowicz (2 lata!!!), który zajął 3 miejsce. W tej kategorii 2 miejsce zajął Filip Piskorz, a najszybszy był Maks Forysterk
  • W kategorii rocznik 2007-2005 było tylko dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Marek, drugie – Sylwia Jurusik. Srebrnym medalem może się również pochwalić Maciej Grzesik, a złotym – Jakub Wietecha.
  • W kategorii rocznik 2004-2002 zdobywcy medali to: Madzia Ryżowicz (medal brązowy), Wiktoria Forystek (srebrny medal) i Ola Stryszak (złoty medal). Wśród chłopców brązowy medal otrzymał Wiktor Ziomek, srebrny Filip Gierula, a złoty Dominik Marek.
  • Najliczniej obsadzona była kategoria uczniów gimnazjalnych, którzy dodatkowo musieli się zmagać z deszczem. Brąz wywalczyła Natalia Pętlak, srebro Gabrysia Faber, a złoto Monika Kania. Najniższe miejsce na podium przypadło Rafałowi Goleniowi, drugie miejsce Piotrowi Dubielowi. Na najwyższym miejscu uplasował się Przemysław Kania.

Wszystkim mocno gratulujemy!

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania rowerowej rywalizacji:

• Dla Pana Jana Muzyki, sołtysa wsi Umieszcz, który jest wielkim miłośnikiem i „żywym” pomnikiem kolarstwa
  • Panu Krzysztofowi Jakubowskiemu i innym przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Umieszczu, którzy dbali o bezpieczeństwo młodych rowerzystów
  • Pani pielęgniarce Dorocie Giebułtowskiej (firma „Ad-Med. Z Tarnowca), która czuwała by wszyscy zawody ukończyli cali i zdrowi
  • Pani Magdalenie Kopczak, reprezentującej Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu, który zadbał o napoje dla uczestników zawodów
  • Lokalnej społeczności za pomoc, wyrozumiałość oraz czynne kibicowanie i wspieranie młodych zawodników

Sponsorem nagród był Uczniowski Klub Sportowy „Arka” działający przy szkole w Umieszczu.

Liczymy na jeszcze większą frekwencję w kolejnych edycjach zawodów, na które już dziś serdecznie zapraszamy!!!