W dniu 29.09.2007 uczniowie SP Wrocanka uczestniczyli w biegu ulicznym w Jaśle w ramach "Polska biega". W ogólnopolskiej klasyfikacji Michał Styś zajął I miejsce w kategorii klas IV; Adrian Radoń zajął II miejsce w kategorii klas V - VI i Paulina Piątkowska zajęła V miejsce w kategorii klas III.

W dniu 9.10.2007 uzniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowych Indywidualnych Biegach Sztafetowych w Trzcinicy. W kategorii klas III - IV uczeń Michał Styś zajął I miejsce. Zakwalifikował się na zawody wojewódzkie w Kolbuszowej gdzie zajął 54 miejsce na około 100 uczestników. Opiekunem uczniów był mgr Jacek Wilk.

17 października 2007 roku w Szkole Podstawowej we Wrocance odbyły się Gminne Zawody w Biegach Przełajowych. W zawodachwzięły udział szkoły podstawowe i gimnazja. W kategorii szkół podstawowych uczestniczyły: SP Łubno Szlacheckie, SP Glinik Nowy, SP Tarnowiec, SP Roztoki, SP Wrocanka.
W kategorii gimnazjów uczestniczyły: Gimnazjum Łubno Szlacheckie, Gimnazjum Tarnowiec, Gimnazjum Roztoki, Gimnazjum Umieszcz.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a szkoły piłki do gier zespołowych. Organizatorem i opiekunem zawodów był mgr Jacek Wilk.
 
Barbara Uram