40 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo rozegrano w Opolu na stadionie im Opolskich Olimpijczyków w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2012 roku. Mistrzostwa zgromadziły czołówkę ringowców z Polski i Białorusi. Wśród nich znalazły się zawodniczki z Umieszcza.

Wyjazd na te zawody uwieńczony został wielkim sukcesem UKS „Arka”. Jessica Orzechowicz wywalczyła złoty medal w kategorii żaczki. To zawody najwyższej rangi w Polsce w tej dyscyplinie, a tym samym największy sukces w historii skromnego klubu z Podkarpacia. Dziewczynka zdeklasowała przeciwniczki, którym nie pozwoliła zdobyć więcej niż 10 punktów w każdym secie (mecz rozgrywany jest do 15 punktów, do dwóch wygranych setów).  

Przypominamy, że zawodniczka ta miesiąc temu zdobyła już złoto na Ogólnopolskim Turnieju w Jedliczu. Występ na Mistrzostwach potwierdził tylko, że poprzedni medal nie został zdobyty przypadkowo.

Dziewczynce towarzyszyły jeszcze Monika Kania i Mariolka Jurusik, które niestety na razie są najmłodsze w swojej kategorii młodziczek i dlatego muszą się zadowolić miejscami poza podium. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w następnych latach to się zmieniło, w co mocno wierzymy.

Wycieczka do Opola obfitowała w wiele atrakcji począwszy od zwiedzania miasta, za dnia i w nocy, czy rozgrywek na pięknym stadionie. Zawodniczki nawiązały nowe znajomości, w tym międzynarodowe. Nabrały nowego doświadczenia, które mamy nadzieję dobrze wykorzystają w przyszłości. Stanęły także przed innym „zadaniem”. Otóż udzielały wywiadu do Gazety Wyborczej oraz Radia Plus! Poniżej podaję link do strony z Gazety Wyborczej (dodatek Opolski) – są tam nasze akcenty… (LINK) W ramach świętowania sukcesu koleżanki drodze powrotnej załoga z Podkarpacia zatrzymała się w nadzwyczajnym krakowskim Aquaparku co stanowi doskonałe rozpoczęcie okresu wakacji.

Gorące podziękowania należą się dla taty Jessici – panu Krzysztofowi Orzechowiczowi, który ponownie wspaniale pełnił piecze nad dziewczynkami podczas rozgrywek. Liczymy na dalszą, równie owocną, współpracę.

Opracowała:
Prezes i trener w UKS „Arka”
Katarzyna Piskorz
 
opole-25.JPGopole-8.JPGopole-17.JPGopole-2.JPGopole-26.JPGopole-22.JPGopole-24.JPGopole-9.JPGopole-28.JPGopole-1.JPGopole-4.JPGopole-18.JPGopole-14.JPGopole-12.JPGopole-7.JPGopole-33.JPGopole-3.JPGopole-31.JPGopole-23.JPGopole-16.JPGopole-13.JPGopole-15.JPGopole-10.JPGopole-19.JPGopole-5.JPGopole-11.JPGopole-30.JPGopole-20.JPGopole-32.JPGopole-6.JPGopole-27.JPGopole-21.JPG