Cannot find 2009/roztoki-koledy subfolder inside /jbip/images/stories/2009/roztoki-koledy/ folder.
Admiror Gallery: 5.2.0
Server OS:IdeaWebServer/5.0.0 (like Apache)
Client OS:Unknown
PHP:7.4.19

W poniedziałek 2 lutego w Domu Ludowym w Roztokach odbyło się spotkanie Kolędowe   zorganizowane  przez  Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Sołecką oraz Zespół Szkół Publicznych z Roztok.

Podczas spotkania prezentowana była wystawa  ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci z szkół z Gminy Tarnowiec. Młodzież z ZSP w Roztokach pod czujnym okiem  Pani Edyty Polak oraz Pani Ewy Piekarskiej przedstawiły jasełka. Przedstawienie posiadało interesującą formę w której  tradycyjne elementy jasełek przeplatały się z teraźniejszymi postaciami i zdarzeniami. Widowisko urozmaicone  było kolędami które publiczność wykonywała wraz z młodymi aktorami.

Ciekawym elementem spotkania był występ zespołu śpiewaczego Potakowianki, który swym występem przypomniał zapomniane już  kolędy i pastorałki ludowe. Nasza regionalna poetka Pani Maria Tomasik wręczyła poszczególnym kołom tomiki swoich wierszy pt. "Kocham Cię ziemio po której chodzę", warto wspomnieć iż każdy tomik opatrzony był przez panią Marię  humorystyczną dedykacją na temat każdego Koła Gospodyń.

Miła i serdeczna atmosfera spotkania przełożyła się na wspólne kolędowanie i zabawę.