W poniedziałek 20.09.2021r. Druhowie z OSP w Tarnowcu odebrali fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault D16.

Jest to efekt kilku lat starań zakończonych otrzymaniem promesy na zakup samochodu w maju ubiegłego roku:
(https://www.tarnowiec.eu/index.php/aktualnosci/aktualnosci/2900-uroczyste-wreczenie-promes-na-zakup-samochodow-ratowniczo-gasniczych).

Pojazd zbudowany przez bielską firmę specjalizującą się w produkcji samochodów specjalnych charakteryzuje się bardzo dobrą ergonomią oraz bezawaryjnością w każdych warunkach. To jeden z najnowocześniejszych samochodów pożarniczych dostępnych na rynku. Uterenowione zawieszenie i stały napęd przekazywany na obydwie osie sprawiają, że samochód poradzi sobie w trudniejszym terenie. Magistrala CAN o którą oparte jest sterowanie samochodu, niezawodna i sprawdzona w warunkach bojowych pompa oraz reszta nowoczesnego sprzętu, który znalazł się na wyposażeniu samochodu będą nieocenionym narzędziem w rękach naszych druhów z Tarnowca.

Strażacy z OSP w Tarnowcu przygotowali huczne powitanie nowego samochodu oraz poczęstunek dla wszystkich, którzy przybyli aby wspólnie świętować przyjazd długo wyczekiwanego pojazdu.

Fot. oraz materiał video – OSP Tranowiec, OSP Umieszcz

https://www.facebook.com/watch/live/?v=4705547146123130&ref=watch_permalink