OSTRZEŻENIE

W związku z otrzymanymi sygnałami o wilkach widzianych w miejscowościach Czeluśnica i Wrocanka prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zwracamy się również z prośbą do właścicieli psów i zwierząt gospodarskich o szczególny nadzór nad zwierzętami. Przypominamy, że psy na łańcuchach są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo a na właścicielu ciąży obowiązek zabezpieczenia wszystkich zwierząt.

W przypadku gdy mieszkaniec zauważy wilka/wilki blisko zabudowań lub będzie świadkiem spotkania z wilkiem/wilkami ma obowiązek pisemnie poinformować Wójta Gminy Tarnowiec z zaznaczeniem lokalizacji zwierząt lub zwierzęcia na adres: 38-204 Tarnowiec 211, telefonicznie na nr tel. 13 42 555 29 lub 13 42 555 30 w godzinach pracy urzędu, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jeżeli dojdzie do kontaktu z wilkiem/wilkami należy zachować spokój i powoli się oddalić. W większości przypadków wilki same się oddalą gdy wyczują człowieka. Najważniejsze jest to, żeby pod żadnym pozorem się do nich nie zbliżać.

Jednocześnie informujemy, że wilki znajdują się pod ochroną i dlatego ich odstrzał jest zabroniony.