Jak zapewne większość z Was wie nasz samochód zdobył główną nagrodę w konkursie z okazji 20 lat IVECO w Polsce. Dlaczego on? Hmm... jest unikatowy, bo w końcu to IVECO UNIC. Data produkcji to 1982 rok.

IVECO obchodzi nie tylko 20 lat istnienia w Polsce, ale i 40 lat na Świecie. Patrząc na tą datę można bez problemu wywnioskować, iż nasz samochód powstał po 7 latach istnienia firmy.

Warunkiem odebrania nagrody była obecność tego pięknego wozu pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, na "Dniu dziecka od A do ZET" organizowaną przez radio ZET, zaś IVECO POLAND było partnerem wydarzenia.

Po odczytaniu maila z informacją o wygranej nie do końca dowierzałem w to co się stało. Oczywiście złapałem za telefon i dzwonię do kolegów; twierdzili, że sobie żartuje. Wieczorem zebranie w remizie i decyzja co robimy.

Do Warszawy mamy 380 km. Na kołach ? Trochę szkoda terenowych i w dodatku nowych opon. TIR i naczepa? hmm... wg pomiarów samochodu wszystko wskazywało na to, że się uda. JEDZIEMY!!!

Załadunek w czwartek (28 maja) i wyjazd po północy. O 11:15 jesteśmy na bazie UNI-TRUCK IVECO w Warszawie. Tam ekipa wykonała kosmetykę i następnie przejazd w konwoju pod Pałac Kultury. Nie obyło się bez miłych akcentów. Na jednym z "czerwonych" stoi motorzysta i unosi kciuk do góry, po czym woła "Krosno pozdrawia":-)

Jesteśmy na miejscu. Samochód odstawiony i przygotowany do pokazów. Teraz mamy czas wolny. Idziemy zameldować się w hotelu. W sobotę (tj. 30 maja) o godz. 10:00 zaplanowano start imprezy. Nasza ekipa jest już na miejscu godzinę wcześniej. Jedni wykonują ostatnią kosmetykę inni zwiedzają cały plac imprezy podziwiając samochody oraz maszyny z rodziny CASE. Naprawdę robią duże wrażenie.

Wybija godzina 10:00. Pojawiają się pierwsi zwiedzający i od razu kolejka przy naszym samochodzie. Wiedzieliśmy, że nudzić się nie będziemy. Słoneczna pogoda zachęca do przyjścia pod Pałac Kultury. Przez 6 godzin nasz samochód obejrzało około 1 tysiąc dzieci wspólnie z rodzicami. Wracamy do hoteli naprawdę zmęczeni, a jeszcze czeka nas gala o godz. 20:00

Szybki prysznic, kolacja, oczywiście mundury galowe i w drogę.

ATM Studio... to tam nagrywane są m.in. Hell's Kitchen czy Taniec z Gwiazdami. Zasiadamy w wielkim studio, a obok nas ogromne traktory, ciągniki siodłowe oraz 45 innych stolików. W sumie na gali obecnych było ponad 500 gości. Gospodarz wieczoru - Krzysztof Ibisz, wita wszystkich przybyłych i zaprasza na obiad. Następnie pokazano historię IVECO na Świecie, były też przemówienia i w końcu rozdanie nagród. Zostaje wyczytany i pędzę na scenę. Tam odbieram nagrodę od władz IVECO, po czym prowadzący pyta o historię samochodu i przykłada mi mikrofon do ust.

No i weź coś mądrze powiedz gdy wiesz, że patrzy na Ciebie 500 osób:-)

Pamiątkowe zdjęcia i wracam do stolika.

Czas na gwiazdę wieczoru, czyli zespół T.LOVE Po koncercie udajemy się do hotelu gdyż czeka nas ciężki dzień.

Tak też było. W niedziele dzieje się istne szaleństwo. Śmiało można powiedzieć, że przez dwa dni nasz samochód "odwiedziło" ponad 3 tysiące dzieci. Tak jak w sobotę kończymy o godz. 16:00. Pakowanie, ustawienie szyku i wracamy za naszym wspaniałym pilotem, Panem Krzyśkiem Rogalskim na bazę IVECO. Tam nasi "sąsiedzi z pod Pałacu" pomagają nam się załadować, gdyż posiadają lawetę do przewozu samochodów ciężarowych. Wyruszamy w podróż powrotną tuż po godz. 20:00. Po drodze kolacja, załadunek innego towaru w Kielcach, krótki postój na sen i jesteśmy w Czeluśnicy o godz. 5:40.

Pozostaje tylko rozładunek, który załatwiamy tuż po godz. 10 i nasze IVECO przyozdobione w okolicznościową naklejkę z imprezy wraca do remizy.

Niesamowita przygoda, poznanie wielu życzliwych ludzi, miłe przyjęcie całego sztabu - jesteśmy pod wielkim wrażeniem i Serdecznie Dziękujemy.

P.S: zapomniałem powiedzieć o nagrodzie głównej. Jest to wyjazd dla dwóch osób do fabryki Ferrari we Włoszech:-)

Zachęcamy do udziału w różnych konkursach inne jednostki OSP i nie tylko. Czasami można się zdziwić;-)

Na koniec powiem, że konkurs znalazłem na Facebooku.

Zapraszam do pełnej relacji zdjęciowej jak i filmowej na nasz profil: www.facebok.com/ospczelusnica.

Bartek Polak
OSP Czeluśnica

CAM00055.jpgCAM00133.jpgCAM00003.jpgCAM00023.jpgCAM00093.jpgCAM00049.jpgCAM00068.jpgCAM00024.jpgCAM00009.jpgCAM00102.jpgCAM00034.jpgCAM00147.jpgCAM00101.jpgCAM00153.jpgCAM00091.jpgCAM00007.jpgCAM00038.jpgCAM00019.jpgCAM00008.jpgCAM00037.jpg