^ Idź do góry
facebook

Artykuły

KGW Roztoki

Koło Gospodyń wiejskich w Roztokach powstało w 1936r. Z inicjatywy założycieli Kółka Rolniczego, p. Polaka i p. Sobonia. Od początku swej działalności członkinie Koła brały aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym wsi. Prowadzone były liczne kursy: gotowania, pieczenia, szycia itp. Gospodynie brały udział w wielu szkoleniach związanych z prowadzeniem gospodarstwa.

Po wojnie członkinie KGW aktywnie uczestniczyły w odbudowie zniszczonej w 80%wsi . W drugiej połowie ubiegłego wieku Kolo Gospodyń współpracowało z nauczycielami szkoły podstawowej: organizowano akademia, dożynki, liczne występy oraz wycieczki. Kolo Gospodyń z Roztok co roku wiło wieniec dożynkowy.

Funkcję przewodniczącej KGW Roztoki pełniły od 1936 roku Panie: K. Polak, H. Uram, M. Hap, J. Dubiel, K. Rozpara, H. Garbarz, K. Ciepiela, W. Michałowska.

W 1993 roku z inicjatywy ówczesnej sołtys, p. W. Piekarskiej wznowiono działalność Koła. Funkcję przewodniczącej objęła p. M. Mroczka. Głównym założeniem członkiń było wyposażenie wypożyczalni naczyń. W tym celu organizowano imprezy dochodowe. Kolo Gospodyń kontynuuje tradycję wieńca dożynkowego oraz pomaga w organizacji imprez okolicznościowych na terenie wsi.

Obecnie Koło Gospodyń Wiejskich w Roztokach liczy 19 członkiń.

W 2001 roku Koło Gospodyń w Roztokach zostało wpisane do Rejestru Stowarzyszeń przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie.

Zarząd:

 1. Maria Mroczka – Przewodnicząca
 2. Zuzanna Leńkiewicz- z-ca przewodniczącej,
 3. Marta Soboń – skarbnik,
 4. Maria Pisz – członek zarządu,
 5. Genowefa Kołek – członek zarządu,
 6. Urszula Motkowicz – członek zarządu

BIP

 

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

 Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 44 240 89

Telefon: +48 13 44 240 92

FAX: +48 13 44 240 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polsko-Słowacki rozwój turystyki na obszarze transgranicznym

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

Wspólnie pracujemy, muzykujemy i biesiadujemy

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

 • Ferie 2019

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia zbliżających się FERII ZIMOWYCH 2019. Przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć, wyjazdów, warsztatów. Pozostały te, które w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale mamy też kilka nowości.

 • III Marszobieg w Dobrucowej

  Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę Listopada, miłośnicy biegania oraz Nordic Walking spotkali się w Dobrucowej na Marszobiegu Pamięci Obozu Hitlerowskiego w Szebniach.

 • 19 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na 19 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich, którego trasa przebiega przez Gminę Tarnowiec. Kolumna wyścigu przejedzie drogami gminy w godzinach 12:30 - 13:15. Niedziela 12 sierpnia - zapraszamy.

 • Festiwal Smaków Regionalnych - Pierogi 2018

  Jubileuszowa X edycja festiwalu, na który gorąco zapraszają: Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec. Festiwal odbędzie się 19 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

 • Gminny Dzień Matki we Wrocance

  W niedzielę 27 maja odbył się Gminny Dzień Matki we Wrocance, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich we Wrocance oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu.

GPGK

 • Przerwa w dostawie wody!

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu, informuje, że w dniu 11 marca br. (tj. poniedziałek) nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana awarią w miejscowościach Tarnowiec, Roztoki, Sądkowa, Dobrucowa.

 • Przerwa w dostawie wody!

  GPGK w Tarnowcu informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w miejscowości Dobrucowa przewiduje się przerwy w dostawie wody w dniu 23.01.2019 r. do czasu usunięcia awarii.

 • Przetarg - Budowa, rozbudowa i przebudowa ujęcia wody

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: Wyłonienie Wykonawców robót w ramach Projektu "Budowa, rozbudowa i przebudowa ujęcia wody, stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej na obszarze Gminy Tarnowiec".

 • Trudne warunki drogowe

  Szanowni Państwo.W związku z trudną sytuacją na drogach prosimy o ostrożną jazdę. Nasze służby dokładają wszelkich starań aby zapewnić przejezdność. Wszystkie jednostki zostały skierowane w teren i pracują tam od wczesnych godzin porannych. Raz jeszcze prosimy o szczególną ostrożność na drogach i wyrozumiałość.

 • Harmonogram wywozu odpadów - 2019 rok

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2019 rok.

Sport

Mapa-kontakt