^ Idź do góry
facebook

Powszechny Spis Rolny

 

Wystawa - Czasy i ludzie

W dniu 24 lutego 2007r w Domu Ludowym w Tarnowcu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy ,,Gmina Tarnowiec - czasy i ludzie'' Wystawa poświęcona była ukazaniu mieszkańcom Powiatu Jasielskiego i Powiatu Krośnieńskiego ludzi, którzy zamieszkiwali ten skrawek Ziemi Jasielskiej, a także wszelkich pamiątek związanych z tym regionem.

WystawaOrganizatorami imprezy byli, Rada Sołecka w Tarnowcu, Gmina Tarnowiec Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Podkarpackiego, Powiat Jasielski Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był Stanisław Lawera. Honorowy patronat nad imprezą objął Adam Kmiecik – Starosta Jasielski.

Wystawa otwarta została przez sołtysa wsi, prezesa komitetu organizacyjnego Stanisława Lawerę, Po przywitaniu gości przez Wójta Gminy Tarnowiec Krzysztofa Szajnickiego głos zabrał starosta powiatu jasielskiego Adam. Kmiecik. Otwarcie uświetnił wykład inauguracyjny pod tytułem ,,Tożsamość i rozwój” prof. Adama Szałkowskiego z Akademii Ekonomicznej w Krakowie, urodzonego w Tarnowcu.

W części artystycznej odbył się występ artysty, śpiewaka, malarza, grafika, tenora występującego na wielu scenach operowych w Polsce i zagranicą Marka Wiatra przy akompaniamencie Antoniego Tełewiaka.

Młodzież z tarnowieckiego gimnazjum wyrecytowała wiersz autorstwa Mirona Białoszewskiego pod tytułem ,,Wizerunek jagodny Tarnowca”.WystawaPo zakończeniu części artystycznej organizatorzy zaprosili gości do zapoznania się z ekspozycją oraz na degustację potraw regionalnych przygotowanych przez Kolo Gospodyń Wiejskich.

Różnorodność oraz liczba zgromadzonych eksponatów był imponująca, najtrafniej charakteryzuje to wypowiedz jednego z internautów.

Wystawę obejrzałam trzykrotnie i za każdym razem odkryłam coś nowego, coś fascynującego, jakby czas zatrzymał się i dał nam możliwość retrospekcji. Zapisane na fotografiach twarze i wydarzenia wzruszają dziś i z ogromną przyjemnością wracamy pamięcią do tego co było, minęło, co pamiętamy i wspominamy co ciągle żyje w nas.

Wystawę obejrzało setki osób, odbiła się szerokim echem w całym regionie. Pozwala to wywnioskować, że jest potrzeba organizowania podobnych inicjatyw.

Wystawa 

Zapraszamy do obejrzenia części fotografii zamieszczonych na wystawie w naszej galerii.

Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie,  jak również zdjęcia z otwarcia dostępne są u sołtysa Stanisława Lawery

 • Gospodarstwo rolne oczami dziecka
  Gospodarstwo rolne oczami dziecka
 • Konkurs PSR 2020
  Konkurs PSR 2020
 • Konkurs plastyczny
  Konkurs plastyczny
 • Wakacje na wsi w obiektywie
  Wakacje na wsi w obiektywie

BIP

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Portal Mapowy Gminy Tarnowiec

  Punkty Adresowe Gminy Tarnowiec

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Odpady Komunalne

Airly - Jakość powietrza


 Gmina Tarnowiec
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-16-02-771

Telefon: +48 13 42 555 00

FAX: +48 13 42 555 01

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

GPGK

 • Podawanie stanów liczników

  GPGK w Tarnowcu, informuje mieszkańców wsi Tarnowiec, Dobrucowa, Roztoki, Sądkowa i Umieszcz, że stany liczników za wodę i kanalizację za III kwartał 2020 r. należy podawać telefonicznie do 21 września.

 • Przerwa w dostawie wody! Roztoki

  GPGK w Tarnowcu, informuje, że w dniu 13.08.2020 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 w miejscowości Roztoki od Kopalni w stronę Domu Ludowego i w bloku nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana awarią.

 • Informacja

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o.o. - Informuje mieszkańców że 14.08.2020 tj. (piątek) będzie dniem wolnym od pracy.

 • Przerwa w dostawie wody! Sądkowa, Roztoki

  GPGK w Tarnowcu informuje, że w dniu 24.07.2020 r. w godzinach 9.30 do 11.00 miejscowościach Roztoki i Sądkowa nastąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Nabór na stanowisko pracy - Kierownik robót

  Prezes Zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Spółka z ograniczona odpowiedzialnością ogłasza nabór na stanowisko pracy "Kierownik robót".

Sport

Mapa-kontakt