^ Idź do góry
facebook

Powszechny Spis Rolny

 

Zespół śpiewaczy Potakowianki

W związku z zapowiadanym przez nas cyklem nagrań mającym przybliżyć sylwetki zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu prezentujemy Państwu zespół śpiewaczy Potakowianki z Potakówki.

Zespół śpiewaczy Potakowianki powstał w 1947 roku wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Potakówce. Początkowo liczył 10 osób i nosił nazwę „Uda się albo się nie uda''.  Panie swoimi występami uświetniały liczne uroczystości i akademie okolicznościowe.

Po latach przerwy zespół na nowo rozpoczął działalność w 15 osobowym składzie i od roku 1980 działa nieprzerwanie pod nazwą Potakowianki.

Zespół brał udział w licznych przeglądach muzyki ludowej oraz imprezach okolicznościowych takich jak: Okółka Jasielskie, Przeglądy Pieśni i muzyki Ludowej Kropa w Korczynie, Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków i Starostów Weselnych - Festiwal Folkloru Polskiego Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej. Ponadto Potakowianki brały udział w licznych koncertach charytatywnych, Festiwalach Smaków Regionalnych, Wiankach, Dożynkach, Podkarpackich Festiwalach Twórczości Ludowej, Obchodach Odzyskania Niepodległości oraz w większości imprez kulturalnych na terenie Gminy Tarnowiec.

Od 2010 roku Zespół w składzie: Alfreda Góral, Maria Wójcik, Zofia Syzdek, Lucyna Wilk, Grażyna Korzec, Maria Krzysztyniak, Grażyna Kania, Kazimiera Ruszel, Janusz Wil. (gościnnie w zespole występuje Aleksandra Rajs) tworzy i działa pod Patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu, uświetniając swymi występami wiele Wydarzeń kulturalnych.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu należą:

 • II miejsce w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych w Tyczynie,
 • Wyróżnienie w Konkursie "Tradycja w żywieniu i kulturze mieszkańców ziemi jasielskiej" Wola Cieklińska
 • III miejsce w 28 Przegląd Pieśni i Muzyki Ludowej KROPA w Korczynie ,
 • Wyróżnienie podczas 44 Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych – Kazimierz Dolny
 • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków i Starostów Weselnych - Festiwal Folkloru Polskiego - 46 Sabałowe Bajania


Zespół śpiewaczy Potakowianki

 

 

5.JPG9.JPG23.JPG27.JPG30.JPG31.JPG33.jpg34.JPG37.JPG38.JPG43.JPG46.JPG48.JPG52.JPG53.JPG55.JPG62.jpg65.JPG67-1.jpg68.jpg70.JPG73.JPG75.jpg77.JPG

 • Gospodarstwo rolne oczami dziecka
  Gospodarstwo rolne oczami dziecka
 • Konkurs PSR 2020
  Konkurs PSR 2020
 • Konkurs plastyczny
  Konkurs plastyczny
 • Wakacje na wsi w obiektywie
  Wakacje na wsi w obiektywie

 Gminny Ośrodek Kultury
w Tarnowcu
38-204 Tarnowiec
NIP: 685-229-76-95

Telefon: +48 13 42 555 04

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wesoły kundelek

Usuwanie wyrobów zawracających azbest z terenu Gminy Tarnowiec w roku 2017

nowagalicja

Obec Zlatá Baňa

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowcu

Zespół Szkół Publicznych w TarnowcuZespół Szkół Publicznych w Łubnie Szlacheckim

GOK

GPGK

 • Przerwa w dostawie wody - Tarnowiec

  GPGK w Tarnowcu informuje, że dnia 12.10.2020 r. nastąpi przerwa w dostawie wody, spowodowana awarią. Przerwa wystąpi na terenie Tarnowca od kościoła w stronę Wrocanki. Za utrudnienia przepraszamy

 • Informacja o utrudnieniach na drodze Umieszcz - Tarnowiec

  Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle informuje, że w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn.: "Budowa przepustu w ciągu drogi powiatowej Nr 1888R Umieszcz — Tarnowiec w miejscowości Umieszcz w km 0+735 na cieku Czarny Potok” w dniu 07.10.2020 r. z ruchu kołowego wyłączony został wyżej wskazany odcinek drogi powiatowej.

 • Dostawa hurtowa oleju napędowego i benzyny

  Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 Prawo zamówień publicznych którego przedmiotem jest "Dostawa hurtowa oleju napędowego i benzyny do zbiornika zlokalizowanego na stacji paliw w Tarnowcu będącą własnością GPGK w Tarnowcu sp. z o.o."

 • Podawanie stanów liczników

  GPGK w Tarnowcu, informuje mieszkańców wsi Tarnowiec, Dobrucowa, Roztoki, Sądkowa i Umieszcz, że stany liczników za wodę i kanalizację za III kwartał 2020 r. należy podawać telefonicznie do 21 września.

 • Ogłoszenie

  Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o. o., informuje, że od dnia 17.08.2020 r. obowiązują nowe stawki za roboczogodzinę w wysokości 25 zł brutto i przy pracach specjalistycznych 30 zł brutto.

Sport

Mapa-kontakt